1 А клас

   Травень - місяць квітів і свят. Одним із найдушевніших і найтепліших є День матері.

 

   Адже мама - це та стіна, той фундамент, підтримка, які дають змогу встояти, втриматись. Ніхто так не порадіє і не поплаче з нами, як мама. Вона - сонце й небо. Адже саме мати дає життя і веде по життю.
   Вітаємо всіх матерів з їхнім Днем. Нехай ваші діти цінують вас, люблять вас, дають своїм дітям те тепло, яке повсякчас отримують від вас.

  Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми відносно один одного.

    Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. 

Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей.

 

У ранковому колі учні 1 – Б класу познайомилися з  компонентами булінгу, дізнавались, як  попередити жорстокість та насильство серед однолітків, намагались зрозуміти важливість підтримки і розуміння переживань  дитини, яка зазнає насильства, вчились шукати шляхи виходу зі складної ситуації, відповідальній та безпечній поведінці. Діти зрозуміли, що бути хорошим чи поганим залежить від самої людини. Від людини залежить, чого у світі стане більше – добра чи зла, як вона ставитиметься до інших .

       23 травня у нашій гімназії був незвичайний день – ДЕНЬ БЕЗ УРОКІВ. Насичений, цікавий, незабутній, сповнений посмішками, радістю, приємними спогадами. Учні 1 – Б класу провели його цікаво та корисно.

Під час гурткових занять  «Ековсезнайки» знайомилися з тваринами Червоної книги, дізнались, хто такі ендеміки та виготовляли мишку із морської мушлі. На годині спілкування з викладачем медичного коледжу  "коротульки" розповіли,  як зробити канікули безпечними та корисними. На  майстер – класі діти навчились робити  коробочку-шоколадницю,  як солодкий подарунок з нагоди завершення навчального року!

   Питання екологічного виховання в школі набуває не аби якої актуальності в умовах високого рівня  науково-технічного розвитку. 

   Людина була і залишається невід'ємною часткою природи, тому її життя цілком залежить від благополуччя природного середовища. Гармонійні стосунки людини і природи є запорукою життя і здоров’я людської цивілізації.

  Любов до природи слід виховувати з раннього дитинства. "Дітей, що не вміють ще ходити, - писав Г. Ващенко, - треба частіше виносити на свіже повітря, щоб вони могли бачити рідне небо, дерева, квіти, різних тварин. Все це залишається в дитячій душі, осяяне почуттям радості, і покладе основи любові до рідної природи".

На уроках «Я пізнаю світ» учні 1 – Б класу вчилися  берегти природу та захищати її.  Зрозуміли, що вони є частиною великого світу та мають навчитись жити в рівновазі з оточуючим середовищем, берегти природу, відповідально відноситись до споживання її ресурсів. Діти зрозуміли, що ми можемо значною мірою вплинути на майбутній стан природного середовища. Тому вже сьогодні ми маємо знати та впроваджувати правила сортування сміття в наших навчальних закладах, містах та країні в цілому. А крім цього вторинній сировині можна дати друге життя - проявивши фантазію, зробити цікаві і корисні речі!

  Збережемо природу разом!

Людство вже підкорило космос і дізналося безліч цікавих речей про наш Всесвіт. Новий навчальний тиждень відкрив для учнів 1-Б класу безліч цікавих можливостей: вони дізналися багато цікавинок про нашу планету та про космос: Що можна побачити у космосі, чи буде життя на Землі без Сонця, як та чому відбуваються добові зміни у природі, розуміють роль Сонця у житті Землі та фантазували про життя на інших планетах. І про все це діти дізналися лише за один тиждень, який, відповідно до Модельної навчальної програми, присвячено космосу.

  Кожен народ має народні символи. Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова.

 

  Останні тематичні тижні травня у 1 – Б класі були присвячені  символам рідної землі. Учні дізнались, що народні символи України є рослинні і тваринні. Рослинні народні символи українці вважали святинями свого народу. Вони здавна уособлюють красу нашої України, духовну міць народу, засвідчують любов до рідної землі.

   Учні та вчителі нашої гімназії завжди відрізняються гостинністю.

   20 березня у рамках супервізії НУШенята 1 – Б класу радо зустрічали гостей на уроці «Я пізнаю світ», який пройшов на достатньо високому рівні. Ми зуміли розкрити тему уроку «Клас Плазуни. Ряд Лускаті» та досягти його мети в ігровій формі, що надзвичайно сподобалося як гостям, так і учням. Діти не тільки з захопленням брали участь у роботі, але й показували реальні знання та прагнення до навчання. Вони  назбирали повну «скриньку» нових знань, а колеги змогли взяти цікавинки для своїх методичних «скарбничок». Усі  отримали справжнє емоційне задоволення в процесі роботи.

Щороку, напередодні 9 березня, весь світ вшановує Великого Кобзаря України - Т.Г. Шевченка. В нашій гімназії вже традиційно Шевченківські дні відзначаються читанням  віршів Кобзаря. Учні мають можливість презентувати нетрадиційне бачення та прочитання його творів. Наш сучасний погляд на вірш  Шевченка «Садок вишневий коло хати ….» представили авторка пісочної анімації Косован Анастасія та озвучила уривок Половка Ірина. Дякуємо нашим маленьким чарівницям за творчість і креатив!

 

Ми впевнені, що це свято поезії допоможе молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української літератури, культури, нашої державності.

    Все ближче Новий рік – всюди розвішують святкові гірлянди, прикрашають ялинки, повітря наповнюється ароматом хвої, нагадуючи про прийдешні свята. На Новорічне свято Дід Мороз запросив учнів перших класів до себе у гості. Наші дітлахи мали можливість опинитись на чарівній галявині, поспілкуватися з казковими героями, які влаштували дітям екскурсію по лісу, де відбуваються дива. Діти взяли участь у інтерактивній, ігровій програмі, скуштували лісового чаю із солодощами, відвідали будиночок Діда Мороза та отримали від нього пам’ятний подарунок. А головне, всі поринули у чарівну атмосферу довгоочікуваного свята. Свіже повітря, справжній ліс, чудеса і подарунки! А що ще потрібно для дитячого свята?

     07 грудня 2018 року першокласники нашої гімназії отримали ігрові набори   LEGO Play Box (10шт.) та дидактичний матеріал: комплекти рахункових паличок Кюїзенера (15 шт.), математичні планшети (35шт.), набори для конструювання з різними способами з’єднання (10шт.). 

     Робота із зазначеним дає чудову можливість задовольнити  природну потребу найменших школярів у дослідженні сучасного світу, бути дослідниками, експериментаторами, розкрити свій творчий потенціал, а вчителям - впроваджувати в освітній процес інноваційні та розвивальні технології відповідно до концепції Нової української школи.

Безпека життєдіяльності - це життя і діяльність людини у взаємодії з навколишнім (природним, штучним і соціальним) середовищем в умовах, коли нічого не загрожує її життю. Правил безпечної поведінки має дотримуватися кожен, адже життя та здоров’я є найважливішою цінністю кожної людини.

«Безпечне життя – твій вибір!»» - саме під таким гаслом у п’ятницю, 12 жовтня, члени гімназійного парламенту провели захоплюючу квест-гру для учнів 1 – 4 класів. Хлопці та дівчата вправлялися у розгадуванні ребусів, складанні пазлів та відповідали на питання, метою яких була перевірка знань учнів правил дорожнього руху, правил поведінки в надзвичайних ситуаціях та правил надання першої медичної допомоги.

 

 У запеклій боротьбі 1 місце серед учнів 1-х класів виборола команда «Пізнайки» 1-В класу (кл.керівник – Міштанова В.А.), серед 2- х – команда «Життя» 2-А класу (кл.керівник – Олейніченко В.В.), серед 3-х – команда «Розумники» 3-А класу (кл.керівник – Кравчук О.Ф.). 1 місце серед 4-х класів розподілили між собою команда 4-А класу «Маківка» (кл.керівник – Богдалова О.О.), 4-В класу «Знайки» (кл.керівник – Шуліка О.В.) та 4-Г класу «Котигорошки» (кл.керівник – Зуб О.С.).

      4 жовтня у Всесвітній день тварин у Херсонській гімназії пройшов Всеукраїнський урок доброти, у 3-Б класі діти поглибили свої знання про догляд за улюбленцями та закріпили знання про поводження з безпритульними тваринами

 

Знавці української мови

«А чи знаєте ви українську мову так, як знаємо її ми?». Саме під таким девізом учні 2-В класу (кл.керівник Онопрієнко Тетяна Михайлівна) 18 вересня 2018 року взяли участь в олімпіаді з української мови, організатором якої виступила творча група проекту «Всеосвіта». Осіння олімпіада захопила цікавими завданнями, залишила приємні враження. Кожен учень за свої старання і наполегливість отримав ексклюзивну нагороду та подарунок (головоломку «Гексафлексагон»)!

Учасників ХХVl конференції Асоціації «Відроджені гімназії України» гостинно приймала Херсонська гімназія №1

Майстер-клас у 3-Б, який працює за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», класний керівник Жмурченко Олена Олександрівна.

Начальная школа http://nachalka.school-club.ru/about/

Портал дитячої безпеки http://www.spas-extreme.ru/

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.